Banku nie ma- czy należy mi się zwrot?

Tak jak już wspominaliśmy w jednym z naszych poprzednich artykułów zobowiązania co do których warto przeanalizować umowę mogą sięgać nawet 2012 roku. W bankowości jest to bardzo długi okres, a w dodatku w ostatnich latach sektor bankowy przechodził wiele roszad. W konsekwencji tego jedne banki były przejmowane przez drugie. Czy w takim wypadku jest szansa na walkę z bankiem?

Zdecydowanie tak. Banki łącząc się przejmują swoje korzyści oraz obowiązki względem klientów. W związku z tym mogą Państwo (tu kwestia jak do klienta będzie się zwracać w blogu- czy na Państwo czy na Ty) zwrócić się bezpośrednio do banku, który przejął Państwa stary bank, żeby zwrócić się o wydanie duplikatu umowy.

Do którego banku zatem się zwrócić? Przygotowaliśmy dla Państwa prezentację pokazującą, do którego banku powinni się Państw zgłosić:

 

BGŻ Bank Gospodarki Żywności  ⇒  BNP Paribas
BPH  ⇒  Alior Bank
BZWBK  ⇒  Santander Bank Polska
Deutsche Bank  ⇒  Santander Bank Polska
Eurobank  ⇒  Bank Millennium
Kredyt Bank  ⇒  Bank Millennium
Meritum Bank  ⇒  Alior Bank
Nordea Bank Polska  ⇒  PKOBP
Polbank  ⇒  BNP Paribas
Raiffeisen Bank  ⇒  BNP Paribas
Sygma Bank Polska  ⇒  BNP Paribas

 

Przejęcie lub upadek Skoku- czy należy mi się zwrot?

Tutaj sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana. Część skoków, która znalazła się w trudnej sytuacji była przejmowana przez podmioty z rynku bankowego. Każdy przypadek był natomiast inny. W związku z tym prosimy o kontakt z naszym ekspertem, który bezpłatnie przeanalizuje dla Państwa możliwości związane z danym Skokiem.