Blog

Zwrot prowizji - Bank Citi Handlowy

Jakiś czas temu opisywaliśmy historię Pana Michała, który zgłosił się do nas w sprawie odzyskania prowizji za wcześniej spłacony kredyt w Banku Pocztowym. Niestety nie tylko Bank Pocztowy odrzuca reklamacje pisane przez klientów. Dziś chcielibyśmy przedstawić historię Pana Bartłomieja i jego nieudaną próbę odzyskania części prowizji z bankiem citi Handlowy.

Zwrot prowizji - Bank Pocztowy

W marcu tego roku, zgłosił się do nas Pan Michał, będący od wielu lat klientem Banku Pocztowego. Każdy z wziętych kredytów, Pan Michał spłacał przed terminem – czy to w wyniku konsolidacji, czy też z własnych oszczędności. Dowiedziawszy się o możliwości odzyskania prowizji za przedterminową spłatę kredytu, postanowił on złożyć reklamację podając w niej numery umów kredytowych, z których chciał odzyskać pieniądze. Niestety dla Pana Michała, Bank Pocztowy odrzucił jego wniosek.

Jak pobrać raport BIK? – PKO Bank Polski S.A.

Bank PKO BP już od wielu lat umożliwia swoim klientom pobranie raportu BIK bezpośrednio z systemu bankowości elektronicznej. W związku z tym, iż raport BIK jest dokumentem niezbędnym zarówno w procesie analizy jak i na etapie sądowego sporu z bankiem, przygotowaliśmy poradnik, pokazujący jak krok po kroku pobrać taki raport.

Banku nie ma- czy należy mi się zwrot?

Tak jak już wspominaliśmy w jednym z naszych poprzednich artykułów zobowiązania co do których warto przeanalizować umowę mogą sięgać nawet 2012 roku. W bankowości jest to bardzo długi okres, a w dodatku w ostatnich latach sektor bankowy przechodził wiele roszad. W konsekwencji tego jedne banki były przejmowane przez drugie. Czy w takim wypadku jest szansa na walkę z bankiem?

Jak pobrać raport BIK? – PEKAO S. A.

Bank Pekao SA już od wielu lat umożliwia swoim klientom pobranie raportu BIK bezpośrednio z systemu bankowości elektronicznej. W związku z tym, iż raport BIK jest dokumentem niezbędnym zarówno w procesie analizy jak i na etapie sądowego sporu z bankiem, przygotowaliśmy poradnik, pokazujący jak krok po kroku pobrać taki raport.

Czy należy Ci się zwrot prowizji?

Często zdarza się, że klienci, którzy do nas trafiają, są początkowo bardzo sceptycznie nastawieni do tego, czy należy im się jakiś zwrot za kredyt spłacony przed czasem. Umowy kredytowe są zawiłe, posiadają wiele wykluczeń, doradcy w banku nie wiedzą, lub nie chcą wiedzieć, czy można walczyć o swoje, a reklamacje odrzucane są przez banki. Czy zatem jest to nasz wymysł, a banki są fair wobec swoich klientów? Nic bardziej mylnego..

Jak pobrać raport BIK? – ING Bank Śląski

2 grudnia 2020 roku ING Bank Śląski udostępnił swoim klientom możliwość pobierania raportów BIK bezpośrednio z systemu bankowości elektronicznej. W związku z tym, iż raport BIK jest dokumentem niezbędnym zarówno w procesie analizy jak i na etapie sądowego sporu z bankiem, przygotowaliśmy poradnik, pokazujący jak krok po kroku pobrać taki raport.